Bizi Tanıyın

POLDAP HAKKINDA

2000’li yılların başında tanıştığımız dalgıç motor ve pompa sektörü, öncesinde içimizde barındırdığımız makine üretim tecrübesi ile bize ve siz değerli müşterilerimize yeni bir soluk kazandırdı. O günlerden bu yana sektörün başlıca ihtiyaçları olan 5”-6”7”-8”-10” dalgıç motor ve pompalar üretmekteyiz. Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 30.000 m² arazi üzerine kurulu 16.000 m² kapalı alan tesisimizde, üstün teknoloji ve modern makine parkına sahip üretim hatlarımızla yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Pazarda her daim söz sahibi olmayı kaliteli üretim ile başarmanın mutluluğunu 2013 yılında sektörde dünya markası olan Caprari S.p.A ile güçlerimizi birleştirerek yaşadık. TSE, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 ve CE sertifikalarına sahip olan firmamız üretmiş olduğu dalgıç motor ve pompaların büyük bir kısmını ihraç etmekle birlikte hem yurtiçi hem de dünya pazarında pek çok uluslararası markaların tedarikçisi konumundadır.

Vizyon

Yerel ve Uluslararası pazarlarda sektöre yön veren rekabet gücü yüksek bir firma olmak.

Misyon

Yurtiçi ve Yurtdışı müşterilerine, taleplerinin sürekli analiz edilerek etkin arge çalışmaları ile kendini sürekli yenileyen yüksek kalite/uygun fiyat ekseninde ürünler sunmak.

İbrahim POLAT

The Founder / Kurucu

Geçmişten Bugüne

POLDAP HAKKINDA

Ekim ayında Polmot Motor Makina Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye’nin ihtiyacı olan Dalgıç Motorlarını üretmek üzere Ayhan Polat ve Hüseyin Polat tarafından kuruldu. 2.000 m2 kapalı alanda faaliyetine başladı. İlk Arge çalışmaları Kasım ayında 6” motor tasarımı olarak başlatıldı. POLDAP Markası tescil edilmiştir. POLMOT Markası tescil edilmiştir. Üretim tesisini büyütmek için alınan 4. O.S.B’ de 25.500m2 araziye, 14.08.2013 tarihinde inşaat temeli atıldı. Limited Şirketinden nevi değişikliği yapılarak Anonim Şirketine dönüş sağlandı. 17.12.2013 tarihinde pompa sektöründe Dünya lideri olan İtalyan markası Caprari S.p.A. firmasına hisse satışı yapılarak; Polmot %50, Caprari %50 ortaklığı gerçekleşti. 2020 yılında elektrik motorları, jeneratörler ve aksamları ürün grubunda en çok ihracat yapan 5 firma arasında yer alarak ülkemiz ekonomisine değer katmıştır.

POLDAP HAKKINDA

Kalite Politikamız

Dalgıç Motor ve Dalgıç Pompa Sektöründe yenilikçi ve öncü şirket olmayı, Stratejik büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi, Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çevreye ve insan sağlığına uygun ürün üretmeyi, Sahip olunan mevcut Yönetim Sistemleri gerekliliklerini süreç yaklaşımı ve liderlik anlayışıyla ilgili standartlara uygun olarak yürütmeyi ve sürekli iyileştirmeyi, Çevre kirliliğini önlemeyi ve yaşam döngüsü yaklaşımını değerlendirerek atıkları en aza indirmeyi, İş sağlığı ve güvenliği çalışmalarından çalışanların katılımını teşvik etmeyi ve açık iletişim ortamı sağlamayı, Tehlikeleri ve riskleri en aza indirerek yaralanma ve meslek hastalığından korunmayı, Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve kalite konularında bilinçlenmesi için gerekli çalışmaları yapmayı, İş sağlığı ve güvenliği konusunda sıfır kaza ilkesiyle çalışmayı, Risk temelli düşünme yaklaşımıyla, riskleri ve fırsatları etkin bir biçimde yöneterek tüm süreçlerimizi sürekli iyileştirmeyi, Müşteri odaklı bir yaklaşımı ana ilkemiz olarak kabul ettiğimizi, Müşterilerimizin tüm istek ve şikâyetlerini objektif, adil, tarafsız, şeffaf ve gizlilikle ele aldığımızı, müşteri şikâyetlerini etkili ve verimli şekilde inceleyerek koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı, Çalışmalarımızı, Müşteri Memnuniyeti, Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS 11146, TS EN 60034 gereklilikleri, birincil ve ikincil mevzuat şartlarına, yasa, yönetmelik, ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda, uygun olarak yürütmeyi ve sürekli iyileştirmeyi, POLMOT değerlerine, çevreye ve topluma saygı bilincinde kaynak sağlamayı Yönetim sistemleri politikamız olarak benimsemekte ve taahhüt etmekteyiz.

Tescilli Kalite

KALİTE BELGELERİMİZ